Класичний танець

Класичний танець

Балет — танець танців та основа основ. Як тільки не називають його ті, що випробували ЦЕ. Я б визначив як «солодка каторга»! Так, каторга, знущання над собою, але яке солодке! Які незабутні відчуття! Дуже довго незабутні! Особливо після перших занять! Особливо при ходьбі по сходах і по іншим, як виявилося, важко переборним перешкодам! А скільки нових м’язів ви у себе виявите і, що цікаво, в найнесподіваніших місцях! І цей біль в м’язах не дасть забути про уроки балету, про те, що м’язи є і їх так багато, і над ними потрібно працювати! А значить над собою! А значить до балетного станка і вперед! Працювати! Працювати! Працювати! Для себе! В ім’я мистецтва, до якого причетні всі талановиті та цілеспрямовані люди.

КЛАСИЧНИЙ ТАНЕЦЬ — система виразних засобів хореографічного мистецтва, заснована на ретельній розробці різних груп рухів і позицій ніг, рук, корпусу і голови, з’явилася в 17 сторіччі. Рухи прагнуть до геометричної ясності, чому сприяє принцип виворотності.

Урок класичного танцю — сукупність вправ, що розвивають здібності танцівників. У класичній школі урок складається з декількох частин: екзерсис y верстата, екзерсис на середині залу, адажіо, алегро, вправи на пальцях (в жіночому танці).

Балетна лексика і назви балетних pas пишуться на французькій мові, в старовинному балеті терміни відбивали будь-який образ, наприклад: рух кішки (фр. Pas de chat), рибки (фр. Pas de poisson), ножиць (фр. Pas de ciseaux) та інші.

Елементи вправ з класичного танцю включені в програму навчання художньої та спортивної гімнастики, фігурного катання, естрадними танцями, спортивного рок-н-ролу, акробатики, спортивних бальних танців.